Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Gjithçka e mbyllur, Di Maria pritet të firmosë me Benfica-n këtë të enjte

Angel Di Maria do të jetë lojtari më i ri i skuadrës së Benficas.

Sulmuesi mbylli rrugëtimin me Juventusin dhe prej javësh tashmë ishte në kërkim të një destinacioni të ri.

Lexo edhe: 

Nga mediet italiane bëhet me dije se argjentinasi do të mbërrijë në Lisbonë këtë të enjte për të mbyllur të gjitha detajet me Benfica-n.

Ndonëse tashmë është plot 35 vjeç, sulmuesi nuk ka ndërmend ta mbyllë me futbollin e luajtur, por njëkohësisht as me Europën, pasi Di Maria dëshiron që ta vazhdojë karrierën e tij pikërisht në Kontinentin e Vjetër.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...