Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Gjoba prej festës me flamur, tifozët e Romës mbledhin paratë për Mancinin

Gianluca Mancini ishte heroi i Romës në derbin e fundit kundër të Lazios të përfunduar me rezultatin 1-0, pikërisht falë golit të mbrojtësit. Pas sfidës, Mancini nuk u përmbajt duke u afruar në sektorin e ultrasve verdhekuq e duke u shndërruar në njërin prej tyre.

Mancini nisi të valëviste një flamur të dedikuar kundër Lazios, një gjest që më pas u dënua. Mbrojtësi kërkoi falje duke u justifikuar se nuk e kishte parë përmbajtjen e flamurit ndërsa u gjobit më pas me 5.000 euro.

Lexoni edhe:

Me të marrë vesh gjobën, tifozët e Romës u organizuan dhe mblodhën në kohë rekord më shumë se 5.000 euro teksa kërkojnë ta paguajnë ata gjobën e mbrojtësit. Megjithatë, pritet që Mancini së bashku me tifozët këto para t’i dërgojë për bamirësi teksa gjobën do ta marrë përsipër vetë lojtari italian.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....