Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Gjobën e paguaj unë, s’ka lidhje Federata”, Mbappe: Botërori, fiksimi im! E fitoj sërish

Kylian Mbappe shënoi dy gola të bukur në takimin Francë-Poloni (3-1). Sulmuesi i PSG-së kryeson renditjen e golashënuesve në Katar 2022 me pesë gola, ndërkohë që pas ndeshjes shpjegoi edhe pse nuk u paraqit për të folur për mikrofonat e FIFA-s.

E di që ka pasur shumë pyetje se pse nuk kam folur, por asgjë personale kundër gazetarëve apo kundër askujt tjetër. E kam gjithmonë të nevojshme të fokusohem te kundërshtari dhe kur dua të fokusohem te diçka, duhet ta bëj 100 për qind dhe të mos harxhoj energji për diçka tjetër.

 

Prandaj nuk desha të prezantohem para shtypit. Së fundmi mësova se Federata do të gjobitet. Unë e  marr përsipër ta paguaj personalisht gjobën, Federata nuk duhet të paguajë për një vendim që është personal.

Botërori? Sigurisht që Kupa e Botës është një obsesion dhe fiksim për mua, është turneu i ëndrrave të mia dhe jam me fat që e luaj. Jam përgatitur që të vija këtu sa më mirë në aspektin fiziko-mendor. Për momentin po shkon gjithçka mirë, por jemi ende shumë larg nga objektivi që i kemi vendosur vetes, fitorja e Kupës së Botës”, deklaroi 23-vjeçari francez.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...