Kategoria Superiore

Gjoka: Golat na tronditën, gabuam gjithçka

Trajneri i Vllaznisë, Ernes Gjoka u shpreh mjaft I zhgënjyer jo vetëm për humbjen në Durrës, por mbi të gjitha për mënyrën e lojës së skuadrës së tij.

Një humbje që ‘djeg’ përballë një kundërshtari direkt…
Gjoka: Ishte një ndeshje që për hir të së vërtetës nuk e luajtëm mirë. Teuta ka qenë e vështirë, por edhe për ne mesa duket ishte dita më e keqe. Aktivizuam të 4 sulmuesit që kishim në dispozicion, pasi rezultati I pjesës së parë ishte zhgënjyes dhe nuk kishim ç’të prisnim më.

Çfarë ndikoi te kjo paraqitje e Vllaznisë?
Gjoka: Deri në momentin e golit të parë po e menaxhonim mirë ndeshjen dhe patëm rastet tona. Në momentin e golit pësuam një humbje të përqendrimit, kjo edhe për shkak të situatës së vështirë ku ndodhemi, ndërsa goli I dytë na dha goditjen fatale. Gjithsesi duhet të shohim para dhe të rimarrim veten, ndonëse do të jetë shumë e vështirë.

Ndeshja e dytë radhazi që Sukaj dhe Ribaj luajnë bashkë në sulm, por sot nuk u furnizuan me topa nga krahët…
Gjoka: Ke të drejtë, pasi nuk i furnizuam sa duhet me krosime, gjithsesi të dy ata patën mundësi për të shënuar, por nuk ia dolën. Gjithsesi e thashë që planet toan u rrëzuan në momentin e pësimit të golit, që na goditi psikologjikisht.

A ndjehet më shumë presioni, pasi shumica e lojtarëve janë shkodranë?
Gjoka: Normalisht që këta djem përveçse futbollistë, e kanë edhe skuadrën e zemrës Vllazninë dhe e përjetojnë më shumë, por gjithsesi janë mjaftueshëm profesionistë për të menaxhuar edhe presionin. Kemi ende edhe 7 ndeshje për të luajtur dhe do të bëjmë maksimumin, për të marrë sa më shumë pikë të mundemi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top