Futboll

Gjuajti me grusht kuajt e policisë, tifozi i Celtic dënohet me 10 muaj burg

Një tifoz i Celtic në Skoci është dënuar me 10 muaj burg, pasi ka është përplasur me forcat e sigurisë para një ndeshjeje dhe ka sulmuar me grushte kuajt ku ishin të hipur oficerët.

Ngjarja ka ndodhur më 19 janar, kur Celtic luajti në Kupë, në transfertën ndaj Airdrie dhe fitoi me rezultatin 0-3, por tifozi u përplas me oficerët e policisë para ndeshjes dhe tani do të duhet të përballet me pasojat.

Tifozi është 36-vjeçari Kevin MeGuire, ndërsa dënimi ndaj tij është dhënë me motivacionin e shkaktimit të vuajtjeve të panevojshme ndaj kuajve të policisë, si dhe ofendimin dhe kërcënimin e oficerëve.

Pozitat e tifozit rëndohen edhe më shumë nga fakti që ndaj tij kishte një urdhër ndalimi për t’u futur në stadiumet e Mbretërisë së Bashkuar, ndonëse vetë 36-vjeçari u mbrojt duke thënë se ishte një kalimtar i rastit pranë stadiumit.

“I kam kërkuar të largohet dhe i ka dhënë një grusht të fortë kalit tim, Oban. Më pas qëlloi edhe një kalë tjetër të forcave të policisë, Nerston”, deklaroi rreshteri Mark Stewart në gjykatë, për incidentin në fjalë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency