Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Gjuha diskriminuese dhe raciste, Nice: Galtier rrezikon deri në 3 vite burg dhe mijëra euro gjobë

Xavier Bonhomme, përfaqësuesi ligjor i Nice reagoi për arrestimin e trajnerin të Paris Saint-Germain, Christophe Galtier.

Bonhomme shtoi se trajneri do të “gjykohet për ngacmim dhe diskriminim për shkak të përkatësisë ndaj një grupi etnik, një kombi, një race të supozuar ose një feje specifike”.

Lexo edhe: 

Ai saktëson gjithashtu se akuzat ndaj Christophe Galtier dënohen me “3 vjet burg dhe 45 mijë euro gjobë”.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...