Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Gjykata i jep të drejtë Ronaldos, Juventusi urdhërohet…

Juventusi u urdhërua, këtë të mërkurë, t’i paguante 9.7 milionë euro Cristiano Ronaldos, pasi humbi gjyqin në gjykatë pas një padie të ngritur nga futbollisti portugez.

Përplasja mes palëve ka të bëjë me një marrëveshje fillestare sipas së cilës Ronaldo hoqi dorë nga tre muaj paga (me vlerë 19 milionë euro bruto) gjatë pandemisë, për të lehtësuar situatën financiare të klubit.

Lexo edhe:

Sulmuesi argumentoi se duhet ta merrte këtë shumë në vitet në vijim, ndërsa “Zonja e Vjetër” e kuptoi se nuk ishte nënshkruar asnjë klauzolë që e detyronte ta bënte këtë.

Kështu, Cristiano Ronaldo fiton çështjen gjyqësore, duke përfituar jo 19 milionë euro, që kërkoi, por 9,7 milionë euro. CR7 veshi fanellën bardhezi midis 2018 dhe 2021.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...