Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Gjyqi ndaj Galtier, dënimi që pritet të marrë ish-trajneri i PSG-së

Në Francë ka nisur gjyqi ndaj Christophe Galtier në gjykatën penale të Nices. Ish-trajneri i PSG-së dhe OGC Nice është në gjyq i akuzuar për ngacmim moral dhe diskriminim.

Ngjarjet e supozuara datojnë që nga koha kur ai drejtonte Nicen gjatë sezonit 2021-2022. Kërkesa e prokurorisë është pa dyshim e rëndë. Prokurori Damien Martinelli ka kërkuar 12 muaj burgim me kusht, 45 mijë euro gjobë Këtë e raporton RMC SPORT.

Lexo edhe:

“Një tjetër mysliman, nuk e dua, kemi mjaft”, kishte reaguar Galtier në dimrin e vitit 2022, në lidhje me blerjen e mundshme të Bilal Brahimit.

“Më të këqijtë janë algjerianët, janë të pistë dhe ekstremistë”, është një tjetër reagim i papërshtatshëm i tij.

“Nuk dua zezakë dhe arabë në skuadër” një shprehje drejtuar ish-drejtorit sportiv të Nice, Fournier.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...