Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Gjyqtarë shqiptarë në ndeshjen e Conference League, udhëtojnë drejt Sllovakisë

Tashmë nuk është më një utopi përfshirja e arbitrave shqiptarë në ndeshjet kualifikuese të Conference League, apo edhe kompeticioneve të tjera që zhvillohen nga ana e UEFA-s. së fundmi, radhën për të vendosur drejtësinë në një sfidë të turit të dytë të Conference League, e ka Juxhin Xhaja.

Kryesori Xhaja do të arbitrojë ndeshjen e datës 28 korrik mes Dunajska Streda të Sllovakisë dhe Vikingur të Ishujve Faroe. Ndërkaq, së bashku me Xhajën do të jenë edhe asistentët Ridiger Çokaj e Mario Shazivari ndërsa në rolin e arbitrit të katërt është Erjon Bastari.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...