Futboll

Gjyqtari i “Golit të Shekullit”: Maradona më dërgoi fanellën, do të doja të isha në varrimin e tij

Argjentina festoi këto ditë 35-vjetorin e “Golit të Shekullit” të Diego Armando Maradonës. Media prestigjioze vendëse, Clarin, publikoi një speciale me titullin: “Anatomia e golit më të madh në botë”. Pamje dhe rrëfime të protagonistëve të asaj përballjeje që ka mbetur në histori mes Argjentinës dhe Anglisë. Nuk mund të mungonte rrëfimi i gjyqtarit tunizian, Ali Bennaceur, i atij që nuk e vuri re “Dorën e Zotit”. Ky gabim e bëri ish-arbitrin kryesor të FIFA-s mik të përjetshëm të Diegos. Ata janë dëgjuar me njëri-tjetrin deri në ndarjen para kohe nga jeta të legjendës së futbollit.

Tuniziani, sot 77 vjeç, ka rrëfyer se fanella e asaj mbrëmjeje ndodhet në shtëpinë e djalit të tij. Maradona ia dërgoi në Tunizi gjatë vite më parë.

“Kur mora lajmin e vdekjes së tij, qava shumë. Humba një person shumë të shtrenjtë, sidomos për cilësitë e tij njerëzore. Do të doja që të kisha qenë i pranishëm në varrimin e tij, por nuk do të kisha mundur të përballoja një udhëtim kaq të gjatë, në këtë moshë.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency