Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Gjysmëfinalet e Champions-it, tre nga katër trajnerët janë emilianë

Lexo edhe: Pasuesi i Xavit, Deco përplaset me Laportën, emrat kryesorë në garë Formoi formacionin historik me bashkëkohës të tij, legjenda e Milanit injoron Messin Legjenda e Brazilit, shpresë te blerja e Realit: “Ylli” ynë i madh, Ancelotti perfekt për të Hipoteza e çuditshme, ish-lojtari i Liverpool: Klopp-in e shoh shumë shpejt te Bayern-i!
Lexo edhe: Pasuesi i Xavit, Deco përplaset me Laportën, emrat kryesorë në garë Formoi formacionin historik me bashkëkohës të tij, legjenda e Milanit injoron Messin Legjenda e Brazilit, shpresë te blerja e Realit: “Ylli” ynë i madh, Ancelotti perfekt për të Hipoteza e çuditshme, ish-lojtari i Liverpool: Klopp-in e shoh shumë shpejt te Bayern-i!

Italia është prezantuar në mënyrën më të mirë të mundshme këtë sezon në Champions, ndërsa Milan dhe Inter do të diskutojnë biletën e finales në këtë edicion.

Jo vetëm dy ekipet e Milanos, por tani Italia krenohet edhe me Ancelotti-n, i cili me Real Madrid ka prekur gjithashtu gjysmëfinalet.

Lexo edhe:

Tani, në Itali, pas “shkollës” toskane duket se ka ardhur koha e trajnerëve emilianë.

Për të dëshmuar dhe përforcuar këtë, mjafton të theksohet prania e tre teknikëve nga katër, të cilët kanë lindur në këtë rajon të Italisë.
Carlo Ancelotti ( Real Madrid ) ka lindur në Reggiolo, Stefano Pioli (Milan) nga Parma dhe Simone Inzaghi (Inter) i lindur në Piacenza, pra të tre trajnerët janë nga i njëjti rajon, Emilia-Romagna.

I vetmi i “jashtëm” është spanjolli Pep Guardiola i Manchester City-t.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...