Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Gnabry, drejt largimit? Ja me kë synon ta zëvendësojë Bayerni

Lojtari i RB Leipzig, Christopher Nkunku dhe lojtari i Ajax, Antony shihen si mundësitë e zëvendësimit të Serge Gnabry te Bayern Munich.

Bavarezët janë në bisedime me Gnabryn për një zgjatje të kontratës aktuale, e cila mbaron në 2023-shin, por duket se negociatat kanë ngecur.

Palët ende presin të arrijnë një marrëveshje, por Bayern do të jetë i përgatitur për çdo mundësi, kështu që në rast se 26-vjeçari do të largohet, klubi do të ketë gati zëvendësuesin e tij.

Mediet në Gjermani raportojnë se kampionët në fuqi të Gjermanisë do të tentojë Nkunkun, kartoni i të cilit kushton rreth 70 milionë euro.

Më tej në raportime shtohet se sulmuesi i Ajaxit Antony, i cili shihet po ashtu si një kandidat për Bayernin, do të preferonte më shumë një lëvizje në Premier League ose në La Liga.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...