Miqesore

Gnabry frymëzon Gjermaninë, Argjentina “zgjohet” në pjesën e dytë

Tifozët në “Signal Iduna Park” të Dortmundit shijuan një 90-minutësh spektakolar në miqësoren e luksit mes Gjermanisë dhe Argjentinës, që prodhoi një përballje mjaft të fortë dhe plot 4 gola, por asnjë fitues, pasi rezultati final ishte 2-2.

Pjesa e parë u dominua tërësisht nga ana e tedeskëve, që shënuan fillimisht në minutën e 16’ me anë të sulmuesit të Bayernit Gnabry, ndërsa vetëm 6 minuta më vonë, ky i fundit shërbeu për Havertz, që shënoi edhe golin e dytë.

Nga ana tjetër, dyshja Lautaro Martinez dhe Paulo Dybala, që shkëlqyen në derbin e Italisë të dielën në mbrëmje, nuk arritën të thyejnë mbrojtjen gjermane dhe portierin Ter Stegen ,që sot ishte preferuar nga minuta e parë.

Megjithatë reagimi i amerikano-jugorëve erdhi në pjesën e dytë kur trajneri Lionel Scaloni aktivizoi disa futbollistë, ndërsa njëri prej tyre, Alario gjeti golin e parë për argjentinasit, në minutën e 66’.

Pesë minuta nga fundi, ishte sërish Alario që këtë herë asistoi për sulmuesin e Sevillas, Lucas Ocampo, me këtë të fundit që mposhti për herë të dytë Ter Stegen dhe vulosi baraspeshën e rezultatit.

Takimi i radhës për Gjermaninë do të jetë ai i vlefshëm për eliminatoret e Euro 2020-ës përballë Estonisë në transfertë, ndërsa Argjentina do të luajë një takim miqësor ndaj Ecuadorit në Alicante të Spanjës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency