Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Gnabry shtyn firmën për rinovimin me Bayernin, klubet angleze në gatishmëri

Serge Gnabry vazhdon të shtyjë firmën e kontratës së re të propozuar nga Bayerni i Mynihut, me marrëveshjen aktuale që i skadon në vitin 2023.

Zyrtarizimi i rinovimit të Comanit, që theu standardet duke u renditur në shkallën e pagës së Lewandowskit, me afër pesëmbëdhjetë milionë euro në vit, ka krijuar precedent. Gnabry, performanca e të cilit nuk është inferiore krahasuar me të francezit, dëshiron të njëjtën shumë.

Ndërkohë Bayerni është duke e menduar, por në të njëjtën kohë, Tottenhami dhe Chelsea po monitorojnë situatën me synimin për të kthyer në Premier League futbollistin, që në periudhën 2012-2016 ka qenë pjesë e Arsenalit.

 

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...