Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Godet Partizani, afron Edgar Çanin

Edgar Cani I kuq. Ish-sulmuesi I Kombëtares ka firmosur këtë të enjte me klubin e Partizanit, sic lajmëroi dhe Sport Neës një ditë më parë pasi nënshkroi për dy vjet me kryeqytetasit. 28 vjecari, që ishte në bisedime prej ditësh me Partizanin u zyrtarizua mbrëmjen e kësaj të enjte nga klubi I Partizanit, që bëri të ditur finalizimin e marrëveshjes. Sulmuesi që të gjithë karrierën e tij e ka zhvilluar jashtë vendit do ta ketë përvojën e parë në Kategorinë Superiore. Afrimi I tij shihet si zëvendësimi ideal për Kaleb Ekubanin, që u transferua këtë verë te Lids, klub ku dhe vetë Cani ka luajtur në të kaluarën. Partizani mund të jetë një shans I mirë dhe për sulmuesin kuqezi për të treguar vlerat e tij pas disa viteve të vështira. Cani në ditët në vazhdim pritet t’i nënshtrohet vizitave mjekësorë dhe të hënën e 7 gushtit pritet të prezantohet përpara mediave si përforcimi më i fundit I 15-të herë kampionëve të Shqipërisë. Zyrtarizimi I blerjes së tij vjen vetëm pak orë pas prezantimit të një tjetër blerje të rëndësishme, hungarezit Andorian.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...