Serie A

Godin arrin marrëveshjen me Cagliarin, “të padëshiruarit” mbajnë peng merkaton e Interit

Interi ka rikthyer në Milano sulmuesin e talentuar Andrea Pinamonti, i cili duket se do të plotësojë 4-shen e futbollistëve në repartin e avancuar bashkë me Lautaron, Lukakun dhe Sanchez.

I rritur në akademinë e klubit zikaltër, Pinamonti ka luajtur dy sezonet e fundit në huazim te Frosinone e Genoa, ndërsa tani zikaltrit e morën në huazim me të drejtë blerjeje për një operacion që prek shifrën e 20 milionë eurove në total.

Në pritje të përforcimeve të tjera, drejtuesit e Interit vijojnë të jenë të përqendruar në “operacionin fshesa”, pasi organika zikaltër aktualisht numëron mbi 30 futbollistë dhe një pjesë e mirë e tyre duhet të largohen para datës 5 tetor.

Kështu Candreva kërkohet nga dy klubet e Xhenovës, me Sampdorian që po këmbëngul më shumë për afrimin e anësorit italian. Drejtuesit e Sampit i kanë ofruar Candrevës një kontratë 3-vjeçare me pagë 1.5 milionë euro në sezon dhe pritet vetëm miratimi i futbollistit për t’u konkretizuar marrëveshja.

Me valixhet gati është edhe Asamoah, i cili së fundi kërkohet nga disa klube në MLS-në amerikane dhe te Interi janë gati ta lënë edhe të lirë nëse është nevoja, mjafton që të lirohen nga paga e tij prej 3.5 milionë eurosh në sezon.

Edhe dy të rinjtë Sebastiano Espozito dhe Lorenzo Pirola pritet të lënë zikaltrit këto ditë, pasi po punohet që ata të huazohen për një sezon te skuadra e sapo-ngjitur në Serinë A, Spezia, ku do të kenë mundësi të luajnë rregullisht dhe të fitojnë eksperiencë.

Por puna e Marottës dhe Ausilios nuk mund të quhet e plotë nëse nuk arrijnë të shesin emra si Nainggolan, Perisiç dhe njërin mes Eriksen e Brozoviç, të cilët jo vetëm do të lironin vendin për afrimet e reja, por njëkohësisht do të sillnin edhe të ardhura në arkat e klubit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency