Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Goditën kapitenin e Fiorentinës, UEFA dënon tifozët anglezë/ Një prej e tyre e pëson keq!

West Ham fitoi këtë sezon UEFA Conference League teksa mposhti në finale italianët e Fiorentinës me rezulatin 2-1. Festa ishte e jashtëzakonshme te “Çekanët” të cilët u rikthyen te një sukses europian pas 58-vitesh.

Mirëpo, enutuziazmi që shoqëron zakonisht tifozët anglezë, jo gjithmonë është për mirë. Kjo sepse tifozët e West Ham hodhën sende në fushë gjatë finales me Fiorentinën duke penalizuar skuadrën e tyre. Ndeshja u ndërpre për disa minuta pasi u godit Cristiano Biraghi. Kapitenit të Fiorentinës iu desh ndërhyrja e menjëhershme e mjekëve duke qenë se goditja e marrë i shkaktoi një të çarë në kokë.

Lexo edhe: 

Në lidhje me këtë episod, UEFA ka gjobitur klubin anglez me 50.000 euro ndërsa i ndalon të shesin bileta për dy ndeshjet e radhës në transfertë, sfida këto të cilat West Ham pas triumfit në Conference League, do t’i luajë në Europa League. Ndërkohë, një dënim më i rëndë jepet për personin që goditi Biraghin i cili për një periudhë dyvjeçare nuk mund të futet në stadium.

Sakaq, UEFA vendosi edhe një tjetër gjobë prej 8.000 euro për tifozët e “Çekanëve” të cilët pasi përfundoi ndeshja nuk ngurruan të futeshin në fushë për të festuar së bashku me idhujt e tyre.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...