Featured

Goditet me gurë autobuzi i skuadrës italiane, shoferi shpëton lojtarët

Tifozët në shumë raste mund të kthehen edhe në protagonistë negative në stadium, por edhe jashtë impianteve. Kështu, ka ndodhur edhe me tifozët e Perugia, të cilët kanë sulmuar autobuzin e kundërshtarëve të Beneventos.

Teksa ekipi i Beneventos mbërriti në qytet, tifozët kanë goditur me gurë autobuzin duke e dëmtuar në pjesën e përparme. Për fat të mirë, shoferi i autobuzit ia doli të ruante kontrollin dhe doli nga situata e vështirë.

Sakaq, paniku “mbërthue” lojtarët e Beneventos të cilët u ndjenë të kërcënuar edhe pse bëhej fjalë për thjesht një ndeshje futbolli. Ndërkohë, autoritetet kanë nisur hetimet në kërkim të autorëve ndërsa sigurisht është një gjest për t’u dënuar.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency