Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Goditi kundërshtarin, Sane: Ndjesë, nuk kisha asgjë personale me të

Gjermania humbi 2-0 miqësoren ndaj Austrisë, takim të cilin djemtë e Julian Nagelsmann e luajtën me një lojtar më pak prej minutës së 49’.

Moment kur Leroy Sane u ndëshkua me karton të kuq. Veprim për të cilin sulmuesi i Bayern Munchen është penduar.

Është faji im dhe i askujt tjetër. Unë duhet ta kontrolloj veten, pasi zhgënjeva skuadrën. Dua të qartësoj se nuk kisha asgjë personale me Philipp.

Lexo edhe:

Thjesht isha i motivuar në maksimum dhe doja që gjërat të shkonin në drejtimin e duhur”, shprehet 27-vjeçari, autor i 59 ndeshjeve dhe 13 golave me Gjermaninë.

Sane goditi në fytyrë Philipp Mwene dhe rrezikon të pezullohet me 3 ndeshje. Duke humbur në këtë mënyrë miqësoret e ardhshme të Gjermanisë.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...