Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Goditja e madhe në mesfushë, Tirana pranë akordit me “ish”-in e Laçit

Tirana është afër firmës me Ardit Deliun. Mesfushori nga Kavaja ishte pjesë e Laçit në katër sezonet e fundit. 24-vjeçari u transferua më 17 qershor si lojtar i lirë te Liepaja.

Me ekipin letonez deri tani ka zhvilluar një ndeshje të plotë në Conference League dhe tetë sfida në kampionat, në një total prej 424 minutave aktivizim.

Drejtuesit e kampionëve të Shqipërisë po bisedojnë prej ditësh me mesfushorin. SuperSport mëson se palët janë drejt arritjes së akordit dhe pritet zyrtarizimi i rikthimit të lojtarit në Superiore.

Ky do të ishte afrimi i tetë i Tiranës në merkaton verore. Përveç Laçit dhe Liepaja-s, Deliu ka luajtur edhe në futbollin kroat me ekipet e RNK Split dhe Hajduk Split.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...