Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Goditja e pestë, Barcelona në sulm për të rikthyer kapitenin në Spanjë pas 12 vitesh

Pasi siguroi shërbimet e Robert Lewandowskit nga Bayern Munich, Barcelona është shumë afër arritjes së një tjetër përforcimi. Klubi katalanas i ka dhuruar trajnerit Xavi deri tani Christensen (mbrojtje), Kessie (mesfushë) dhe Raphinha e Lewandowskin (sulm).

Objektivi i radhës quhet Cesar Azpilicueta, i cili kërkon të rikthehet në Spanjë pas 12 viteve të kaluara te Marseille (dy sezone) dhe Chelsea (10 sezone).

Kapiteni ka edhe një vit kontratë me klubin anglez, që kërkon të përfitojë rreth 8 milionë euro nga shitja e tij. Gjithsesi, Barcelona, që ka gjetur prej kohësh akordin me 32-vjeçarin, beson se do gjejë akordin final për një shumë më të ulët.

Xavi e preferon Azpilicuetën për eksperiencën e madhe që ka, aftësitë prej lideri dhe për faktin që mund të luajë në çdo pozicion të prapavijës, edhe pse roli natyral është ai i mbrojtësit të djathtë.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...