Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Goditja e tretë në merkato, Tirana zyrtarizon një sulmues

Te Tirana kanë nisur të lëvizin me shpejtësi sa i takon merkatos, dhe pas disa largimeve, tashmë radhën e kanë afrimet. Pas Aldi Gjumsit, mbrojtësit bullgar, Arhan Isuf, radhën e ka Fatmir Prengaj. Ky i fundit mbulon rolin e sulmuesit të majtë dhe është vendosur menjëherë nën urdhrat e trajnerit Bledi Shëkmbi me Tiranën që pret të startojë aventurën europiane në turin e parë kualifikues të Conference League.

Lexo edhe:

Prengaj, është aktivizuar më herët me Laçin, Erzenin dhe Vorën. Tashmë, 23-vjeçari përgatitet të nisë edhe aventurën e tij më të rëndësishme deri në këtë pikë të karrierës teksa do të synojë konfirmimin në elitë me fanellën e 26-herë Kampionëve të Shqipërisë.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...