Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Goditje e Egnatias në merkato, rrogozhinasit “rrëmbejnë” mesfushorin e Tiranës

Albano Aleksi është lojtari më i ri i Egnatias. Mesfushori nuk gjeti akordin për të vijuar bashkëpunimin me Tiranën dhe e mbyll eksperiencën në kryeqytet vetëm pas një viti. Akordin me Aleksin e njoftoi vetë klubi rrogozhinas nëpërmjet kanaleve zyrtare të klubit në rrjetet sociale.

Mesfushori 30-vjeçar konsiderohet si një përforcim me shumë vlera për skuadrën rrogozhinase jo vetëm për kampionatin e ardhshëm, por edhe për garat europiane aty ku Egnatia është e kualifikuar në turine parë të Conference League.

Lexo edhe:

Madje, në njoftimin e Egnatias bëhet e ditur se lojtari është vendosur menjëherë nën urdhrat e trajnerit Edlir Tetovës për të qenë në rendimentur e duhur pikërisht për garat europiane.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...