Tenis

Goffin surprizon Nadal, spanjolli tërhiqet nga Atp Finals

Surprizë në Atp Finals të Londrës. Rafael Nadal mposhtet 1-2 nga David Goffin dhe tërhiqet nga turneu për shkak të problemeve fizike. Tenisti i lindur në Majorka do të zëvendësohet nga Carreno Busta. 6-7, 7-6 dhe 4-6 u mbyll ky duel në favor të tenistit bleg pas 2 orë e 41 minutave lojë. Dy herë u thye në shërbim Nadal në setin e parë, por po kaq herë arriti të rikuperonte ndaj Goffin, gjithsesi në “tie break” belgu e ruajti qetësinë, duke fituar 5-7.

Thuasje e njëjta histori edhe në setin e dytë, me të dy tenistët që u thyen nga një herë në shërbim, teksa në “tie break” këtë radhë fitoi Nadal 7-4.

Spanjolli, numri një në botë, i ndjeu më shumë problemet në gju në setin final, teksa u thye në shërbim në dy gejme radhazi, pa mundur të rikuperonte ndaj kundërshtarit të tij, që fitoi 4-6. Sigurisht që më shumë se humbja e Nadal përbën lajm tërheqja e tij nga turneu, pasi e pa të pamundur të vijonte më tej për shkak të problemeve fizike.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency