Basketboll

Goga Basket mund Teutën dhe i afrohet titullit

Në mjediset e Akademisë Goga u zhvillua u zhvillua përballja e tretë e serisë së finaleve mes Goga Basket dhe Teutës, që përfundoi me fitoren 79-70 të ekipit vendas. Për rrjedhoja Goga Basket merr edhe kryesimin e Serisë në 2-1, duke qenë vetëm një hap larg titullit kampion për herë të parë në histori.

Ndeshja u komandua gjatë gjithë kohës nga skuadra e Gogës, që pati një epërsi të lehtë që në periodën e parë, të fituar 22-13. Diferenca nuk ndryshoi as në periodën e dytë, pasi vendasit e kontrolluan avantazhin,  duke mos e lejuar Teutën të afrohet.

Situata nuk ndryshoi as në pjesën e dytë, me Gogan që e fito ndeshjen me 9 pikë diferencë. Spikati për vendësit Ramme, autor i 18 pikëve, ndërsa në radhët e Teutës Lasku shënoi 25 pikë e Hysenagolli 17, por që s’mjaftuan për të evituar humbjen. Më 15 maj, në Durrës, do të luhet finalja e katërt.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency