Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Gol fantastik i Kimmich, Kolni lë dy pikë në limit në “Allianz Arena”

Një “perlë” e Joshua Kimmich në limitet e kohës së rregullt shmangu humbjen e Bayernit të Mynihut në ndeshjen e “Allianz Arenës” Kundër Kolnit.

Bavarezit pësuan gol që në minutën e katërt (shënoi për Kolnin Schiri) dhe për 85 minuta dështoi në të gjithë përpjekjet për të barazuar në kohë e për të tentuar përmbysjen.

Gjithsesi, goli fantastik i kapitenit Kimmich, edhe pse me vonesë, i hoqi dy pikë Kolnit në limit.

Në ndeshjet e tjera të mbrëmjes, Schalke dështoi thellë 1-6 përballë Leipzigut, Hertha u shkatërrua 0-5 nga Kolni, ndërsa Hoffenheim – Stuttgart u mbyll në barazim 2-2.

 

Rezultatet:

Schalke – RB Leipzig             1-6

Bayern Munich – FC Koln    1-1

Hertha Berlin – Wolfsburg 0-5

Hoffenheim – Stuttgart      2-2

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...