Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Gol, fitore dhe dy rekorde! Momo Salah në historinë e Liverpoolit

Pasditja e së dielës ishte e mrekullueshme për Momo Salah. Gol, fitore dhe dy rekorde, që e fusin edhe më shumë në historinë e Liverpoolit.

Sulmuesi egjiptian i dhuroi skuadrës së Jurgen Klopp suksesin ndaj Brentfordit, i gjashti radhazi në Premier League.

30-vjeçari, me 19 gola, është golashënuesi i katërt më i mirë në ishull gjatë këtij sezoni. Ndërkohë, ndaj Brentfordit realizoi golin numër 100 në “Anfield”.

Lexo edhe: 

Jo vetëm kaq pasi Salah ka regjistruar një tjetër rekord të veçantë. Me realizimin e fundit ai u bë i pari lojtar në historinë e Liverpool që shënon në 9 takime radhazi në shtëpi në të gjitha garat.

“Faraoni” është pjesë e The Reds prej vitit 2017, kur u transferua nga Roma për 42 milionë euro. Kontrata me Liverpoolin i përfundon në vitin 2025.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....