Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Gol me dedikim për mikun e humbur nga tërmeti në Turqi, Lukaku: Shembull i përulësisë!

Romelu Lukaku ishte një nga protagonistët e Interit në triumfin shtëpiak në Serie A ndaj Udinezes. Zikaltërit triumfuan me shifrat 3-1 teksa një prej autorëve të golave ishte sulmuesi belg, me Lukakun që pati një dedikim special për mikun e tij Christian Atsu i cili u gjend i vdekur nën rrënojat që shkaktoi tërmeti shkatarrimtar në Turqi.

Së bashku, Lukaku dhe Atsu u takuan kur luanin tek Everton në Premier League me sulmuesin që pas ndeshjes u shpreh se ish-futbollisti ishte një shembull i përulësisë.

“Ke qenë gjithnjë një shembull i përulësisë dhe dashurisë ndaj Zotit. Gjithashtu edhe për mënyrën si je stërvitur dhe për dashurinë që i ke dhuruar gjithnjë familjes e fëmijëve të tu. Shpresoj që Zoti t’iu japë atyre forcë dhe të bekoftë zemrën. Do të dua shumë përgjithnjë”, ishin fjalët e Lukakut.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...