Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Gol, rekord dhe dëmtim! Zaire-Emery rikthehet në 2024

Shumë lojtarë po dëmtohen në ndeshjet me skuadrat kombëtare. Gavi i Barcelonës mbylli sezonin, Vinicius Junior do t’i mungojë rreth 3 muaj Realit të Madridit.

Ndërkohë që ka mbyllur këtë vit edhe Warren Zaire-Emery. 17-vjeçari i talentuar i PSG-së, shënoi në fitoren 14-0 kundër Gjibraltarit, duke u bërë shënuesi më i ri në historinë e “Gjelave”.

Lexo edhe:

Por, adoleshenti i kampionëve të Francës, pësoi një dëmtim në gju në suksesin e thellë kundër modestëve të Gjibraltarit.

Shtypi francez shkruan se mesfushori ka mbyllur vitin 2023, duke humbur në këtë mënyrë duelet e Ligue 1 dhe dy sfidat e Champions League kundër Newcastle dhe Borussia Dortmund.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...