Europa League

Gol spektakolar i Nafiut, por Shkëndija nuk ia del të befasojë Tottenham (Video)

Më shumë sesa një eliminatore, ajo mes Shkëndijës dhe Tottenham ishte një ndeshje prestigji për kuqezinjtë nga Tetova, të cilët e luajtën vërtetë si të tillë dhe u përballën me kokën lart ndaj një kundërshtari të një niveli shumë më të lartë në të gjithë aspektet.

Në stadiumin “Tose Proeski” të Shkupit, Shkëndija u mposht me rezultatin final 1-3 dhe i dha fund aventurës në Ligën e Europës, pikërisht në turin e tretë eliminator, por ia doli që të mbajë të impenjuar në maksimum anglezët për të paktën 80 minuta lojë.

“Spurs” kaluan në avantazh që në minutën e pestë, kur pas një aksioni pa shumë pretendime, mbrojtësi i majtë Pavic u spostua shumë drejt qendrës dhe la të lirë argjentinasin Lamela, i cili gjuajti saktë dhe dërgoi sferën në rrjetën e portës së Zahov.

Pak minuta më vonë ishte pikërisht gardiani nga Maqedonia e Veriut që bëri një pritje vendimtare dhe shpëtoi Shkëndijën nga goli i dytë, ndërsa me kalimin e minutave kuqezinjtë filluan të guxojnë më shumë dhe u afruan në zonën kundërshtare me disa goditje këndore.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal të anglezëve, ndërsa 45-minutëshi i dytë nisi më mirë për Shkëndijën, që përfitoi nga një lloj përgjumjeje e lehtë e miqve dhe filloi të zbresë shpesh drejt zonës kundërshtare.

Në minutën e 55-të ishte sulmuesi anësor Valmir Nafiu që pasi u shërbye nga Doriev mbi vijën e 16 merave, lëshoi një “silurë” me të djathtën dhe dërgoi topin në trekëndëshin e portës së Joe Hart, duke rikthyer baraspeshën.

Goli i sulmuesit shqiptar befasoi edhe një emër të madh si Jose Mourinho, i cili mori menjëherë masat për të shmangur ndonjë surprizë të mundshme, pasi në harkun e 6 minutave hodhi në fushë Lo Celso, Kane dhe Lucas.

Megjithatë golin e avantazhit e shënoi njeriu i momentit për londinezët, sulmuesi koreano-jugor Son Huen Ming, i cili përfitoi nga një top i ardhur pas grushtimit të Zahov dhe gjuajti saktë në trekëndëshin e portës së Shkëndijës.

Kur kishin mbetur 10 minuta nga fundi i ndeshjes, sulmuesi anglez Harry Kane u harrua i vetëm në zonë nga kapiteni Bejtullai dhe shënoi edhe golin e tretë pas një krosimi në Son, duke vulosur rezultatin që mbeti i pandryshuar deri në vërshëllimën finale.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency