IPKO Superliga

Gola dhe eksperiencë, Llapi nënshkruan me sulmuesin e Superiores

Llapi bën një goditje të rëndësishme në merkaton e futbollistëve. Skuadra nga Podujeva, që luftoi deri në javët e fundit të sezonit që sapo u mbyll për titullin kampion, ka arritur të sigurojë shërbimet e një prej sulmuesve më të mirë dhe më me përvojë në Shqipëri, i cili e ka zhvilluar një pjesë të karrierës jashtë vendit. Bëhet fjalë për Sebino Plakun, që do të jetë pjesë e llapjanëve për për edicionin e ri 2019/20. Sebino ka firmosur kontratë 1-vjeçare me Llapin.

Sebino Plaku, 34 vjeç, i lindur më 20.05.1985, luan qendërsulmues, por mund të bëjë edhe rolin e sulmuesit të dytë, apo të krahut.  Me cilësitë e tij pritet t’i japë një tjetër impuls ekipit llapjan në fazën sulmuese.

Kujtojmë që Plaku gjatë muajve të fundit mbeti pa skuadër për shkak të përjashtimit të Kamzës nga kampionati i Superiores në Shqipëri, ndërsa më parë në karrierën e tij ka luajtur me ekipe të tilla si: Apolonia, Dinamo, Tirana, Kastrioti, Flamurtari, Korabi Skënderbeu, Partizani e Kukësi. Ka luajtur në dy raste jashtë vendit, e HamKam të Norvegjisë dhe Slask Wroclaw të Polonisë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency