Kosova

Gola dhe spektakël, Kosova rigjen fitoren në minutat shtesë

Kosova ka arritur të gjejë fitoren, teksa ka mposhtur Letoninë në miqësore, me rezultatin spektakolar 4-3. Skuadra e drejtuar përkohësisht nga Muharrem Sahiti e pa veten 3 herë në disavantazh, por sërish guxoi dhe u shpërblye në minutën e 94-t, kur Bersant Halimi shënoi golin e fitores.

Pjesa e parë përfundoi në barazim 2-2, me Letoninë që kalon 2 herë në avantazh dhe Kosovën që barazon fillimisht me anë të Amir Rrahmanit dhe më pas me anë të Vedat Muriqit. Edhe pjesa e dytë fillon me një gol të letonezëve, por lojtarët e Sahitit nuk dorëzohen dhe barazojnë shifrat në minutën e 86’, me anë të Elbasan Rashanit.

Kosova tenton edhe në minutat shtesë dhe në të 94-tën, gjen golin e katërt, me autor Bersant Halimin. Kështu, Kosova rikthehet te fitorja, pas rreth 1 viti e gjysmë, pasi nuk arriti asnjëherë të marrë 3-pikëshin gjatë eliminatoreve të botërorit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency