Serie A

Gola dhe spektakël, Lazio e Bologna ndajnë nga një pikë në “Olimpico”

Me sfidën mes Lazios dhe Bolognës në “Olimpico”, u mbyll edhe java e parafundit në kampionatin italian, ndërsa të dy skuadrat dhuruan një 90-minutësh spektakolar mbrëmjen e sotme, duke u ndarë në barazimin 3-3.

Pjesa e parë pa Lazion më të qartë, ndërsa falë golit të Correas në minutën e 14’, skuadrat shkuan në dhomat e zhveshjes me avantazhin minimal të bardhekaltërve të Simone Inzaghit.

Në fillim të pjesës së dytë Bologna shënoi dy gola të shpejtë, fillimisht me Polin, që befasoi portierin Guerreri dhe më pas me Destron, të dy me asiste të Rodrigo Palacios, duke bërë që rezultati të kthehej në favor të emilianëve.

Në minutën e 59’ Lazio riktheu baraspeshën, duke shënuar me anë të mbrojtësit Bastos, por vetëm 4 minuta më vonë, ishte Orsolini që riktheu edhe njëherë në avantazh skuadrën e Sinisa Mihajloviçit.

Megjithatë Inzaghi përdori edhe kartën Milinkoviç-Saviç, ndërsa mesfushori serb gjeti golin e barazimit vetëm 7 minuta pasi hyri në fushë, duke bërë që të vulosej edhe rezultati final 3-3.

Kujtojmë që Lazio e ka siguruar pjesëmarrjen në Europa League, pasi arriti të triumfojë në Kupën e Italisë, ndërsa Bologna ia doli të mbijetojë në një sezon që nisi në mënyrë shumë të komplikuar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency