Kupa e Italise

Gola dhe spektakël mes Fiorentinës dhe Atalantës, por finalisti vendoset në Bergamo

Ka përfunduar pa fitues edhe gjysmëfinalja tjetër e Kupës së Italisë, ajo e zhvilluar në “Artemio Franchi” mes Fiorentinës dhe Atalantës, por ndryshe nga mbrëmja e kaluar në “Olimpico”, sonte tifozët shijuan plot 6 gola.

Atalanta e nisi mjaft vrullshëm takimin, duke shënuar dy herë me Gomes dhe Pasaliç, përkatësisht në minutat e 16’ dhe 18’, dhe krijuan përshtypjen se do të siguronin finalen që në sfidën e parë.

Por Fiorentina reagoi në mënyrë graduale dhe arriti të barazojë brenda pjesës së parë, pasi shënoi fillimisht me anë të Federico Chiesës dhe më pas me mesfushorin Marco Benassi.

Në pjesën e dytë ishte sërish Atalanta që kaloi në avantazh, me golin e shënuar nga mesfushori De Roon, por 10 minuta nga fundi, Fiorentina u kundërpërgjigj edhe njëherë me Muriel, duke barazuar dhe duke shtyrë për në Bergamo, verdiktin se cila skuadër do të shkojë në finale.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency