Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Gola dhe spektakël në “Borussia-Park”, Gladbachu dhe Werderi ndajnë pikët

U mbyll me katër gola të shënuar, por pa fitues, ndeshja hapëse e javës së 15-të të Bundesligës mes B. Monchengladbachut dhe Werder Bremenit. Një rezultat që nuk kënaq “Ujqërit”, por as Werderin, pasi të dyja skuadrat mbeten në pozicione jo fort të favorshme në renditje.

U mbyll 2-2 në “Borussia-Park”, ku vendësit edhe e pse e përmbysën fillimisht rezultatin, nuk ia dolën ta mbronin fitoren.

E zhbllokoi takimin që në minutën e shtatë Borre në favor të miqve, por në fund të pjesës së parë Reitz ktheu barashpesën në rezultat.

Lexo edhe:

Sapo nisi fraksioni i dytë, i njëjti autor i dha epërsinë Gladbachut, por nuk ishte e thënë që vendësit të merrnin maksimumin e pikëve.

Ducksch shënoi golin e dytë për Werderin në të 76-tën, me rezultatin që mbeti i pandryshuar në minutat e mbetura.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...