Bundesliga

Golashënuesi më i mirë, klubi gjerman rinovon me sulmuesin francez

Alessane Plea kishte edhe një vit kontratë me M’Gladbach, por sulmuesi do të vazhdojë të luajë me ekipin gjerman deri në vitin 2025.

Drejtuesit e klubit të famshëm kanë zyrtarizuar rinovimin me 29-vjeçarin francez, i cili është pjesë e M’Gladbach prej vitit 2018.

Plea ka shënuar 38 gola në elitën e futbollit gjerman deri tani, shifër që pritet ta përmirësojë duke nisur nga ky sezon.

Ndërkohë, në total Plea numëron 47 gola dhe 30 asistime në 143 ndeshje të zhvilluara me gjermanët e M’Gladbach.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency