Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Golashënuesit e Ligue 1, ja kush kryeson/ Messi nuk është as në top 3-she

Cili lojtar do të përfundojë duke fituar “Këpucën e Artë” të Ligue 1 këtë sezon?

Edhe pse Ligue 1 përgjithësisht dominohet nga Paris Saint-Germain, ka pasur të papritura të herëpashershme ku lojtarët e skuadrave të tjera kanë arritur shifra të paimagjinueshme.

Mbappe është ndër favoritët për të fituar trofeun e lakmuar individual edhe këtë sezon, por ai përballet me shumë konkurrencë.

Janë bashkëlojtarët e PSG-së, Lionel Messi dhe Neymar, të cilët kanë shënuar shumë, është Ben Yedder dhe lojtarë si Jonathan David a Lille dhe Alexandre Lacazette në Lyon.

Por cilët janë golashënuesit e këtij sezoni në Ligue 1:

 1. Kylian Mbappe       Paris Saint-Germain            12 gola
 2. Neymar                    Paris Saint-Germain            11 gola
 3. Jonathan David       Lille                                        9  gola
 4. Terem Moffi             Lorient                                   9  gola
 5. Alexandre Lacazette  Lyon                                  9 gola
 6. Martin Terrier          Rennes                              8 gola
 7. Folarin Balogun      Reims                                  8 gola
 8. Lionel Messi            Paris Saint-Germain            7 gola
 9. Mama Balde            Troyes                                    7 gola
 10. Luis Openda           Lens                                        7 gola
 11. Breel Embolo          Monaco                                 7 gola

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...