Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Golashënuesit më të mirë në dekadën e fundit/ Messi para Ronaldos, por listën e udhëheq një tjetër

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka paraqitur së fundmi një tabelë me klasifikimin e dhjetë golashënuesve më të mirë të dekadës së fundit në pesë kampionatet kryesore të Europës. Në këtë renditje, Lionel Messi mban vendin e dytë me 377 gola në 458 ndeshje teksa lë pas rivalin e tij më të madh Cristiano Ronaldo.

Lexo edhe:

Portugezi mes paraqitjeve për Realin e Madridit, Manchester United dhe Juventus ia ka dalë të shënojë plot 350 gola në 408 ndeshje. Për t’u theksuar se dyshen e konsideruar si një nga më të mirat e historisë e lë pas Robert Lewandowski.

Polaku i Barcelonës ka më shumë ndeshje se Messi dhe Ronaldo në këtë llogari ndërsa ka realizuar 407 gola deri më tani. Ndërkohë, në pesëshen e parë është edhe Harry Kane me Kylian Mbappe.

Tabela me golashënuesit më të mirë të dekadës së fundit nga “Transfermarkt”;

 

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...