Futboll

Goleadori Cristiano Ronaldo, “mbret i mbretërve”

Me golin që shënoi në gjysmëfinalen e Botërorit të Klubeve ndaj Al Jazeras, portugezi bëhet golashënuesi më i mirë i këtij turneu me 6 finalizime, 1 më shumë se Messi, Luis Suarez dhe César Delgado.

Në fakt, Cristiano Ronaldo mbetet kampion mbi kampionët me paraqitjet e tij në kompeticionet ndërkombëtare. Është golashënuesi më i mirë i Championsit me 114 gola, 7 më shumë se Lionel Messi. Edhe në total në kompeticionet europiane ka realizuar më shumë se argjentinasi, 115 me 100.

CR7 e ka shfaqur të gjithë pushtetin e tij edhe në finalet e Europianit, ku ka realizuar 9 gola për Portugalinë, duke barazuar rekordin e Michel Platini.

Ndoshta merita e tij më e madhe konsiston në faktin që ka shënuar 421 gola për Realin e Madridit, duke lënë pas Raul Gonzales (232) dhe legjendën Di Stefano (308).

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency