Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Goli i Maldinit? Theo: Ai është lojtar i madh, pas Torinos na duhen vetëm fitoret

Pas fitores 2-1 ndaj Spezias në “San Siro, Theo Hernandez u shpreh se bënë një lojë të bukur.

“Ishte një lojë e mirë. Në pjesën e parë patëm 4-5 raste të shkëlqyera, më pas loja u komplikua në momentin e barazimit të tyre. Goli i Giroud ishte i bukur. Duhet të fitojmë gjithmonë, pas ndeshjes së luajtur keq me Torinon, jemi të lumtur që fituam sonte”-u shpreh mbrojtësi për mediet pas këtij takimi.

Ndërsa sa i përket golit të Daniel Maldinit, Theo shtoi se djali i Paolos është një lojtar i madh.

Maldini është një lojtar i madh, ne po e presim që sa më shpejt të jetë e mundur të rikthehet këtu në Milano”-deklaroi kapiteni i “Djallit”.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...