Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Goli i të birit kundër Milan, Maldini: Ishte e shkruar! Ndoqa këshillën e Gallianit, kam një javë që praktikohem

Paolo Maldini u vlerësua si drejtori më i mirë sportiv gjatë ceremonisë së “Golden Boy 2022” dhe për të ishte mundësia për të folur për golin e djalit të tij Daniel të shënuar kundër Milan në San Siro.

Kjo ishte një gjë e shkruar, që ai shënoi. Ndoqa këshillën e Gallianit, ai më tha se para Milan-Monza u përpoq të mos lëvizte për një javë, të praktikohej të mbetej i pafuqishëm në rast të golave të njërit apo tjetrit ekip. Unë bëra të njëjtin ushtrim, por brenda, si baba, mund të isha shumë i lumtur”-tha ai.

Daniel Maldini ishte autori i golit të vetëm të Spezia-s në ndeshjen në transfertë ndaj Milan, që u mbyll me rezultatin 2-1.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...