Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Goli ndaj Evertonit, CR7 arrin statistikën e pabesueshme në nivel klubesh

Cristiano Ronaldo arriti një tjetër statistikë të pabesueshme në karrierën e tij të shkëlqyer. Portugezi realizoi golin e 700-të në nivel klubesh, duke i dhënë epërsinë 1-2 Manchester United përballë Evertonit në “Goodison Park”.

Ky ishte goli numër 144 i 37-vjeçarit me fanellën e Manchester United. CR7 ka shënuar 5 gola për Sportingun e Lisbonës, 450 për Realin e Madridit dhe 101 për Juventusin.

Ky është vetëm goli i dytë i sezonal për Ronaldon, të parin, atë numër 699, e realizoi në Europa League kundër Sheriff Tiraspolit.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...