Boks

Golovkin i papërmbajtshëm, fiton me “knock-out” ndaj Martirosyan

Gennady Golovkin konfirmohet tmerri i rivalëve për peshat e mesme në boks. 36-vjeçari nga Kazakistani mposhti me Knock-out në raundin e dytë amerikanin me origjinë armene Vanes Martirosyan, i cili u zgjodh të duelonte me Golovkin pas pezullimit të Canelo Alvarezit për përdorim të substancave të ndaluara. Në ringun e Carsonit, pranë Los Amgelesit u zhvillua një duel pa histori, pasi Golovkin (38 fitore dhe 1 barazim) u shfaq superior ndaj rivalit të tij në në ring, duke e hedhur shumë shpejt në tapet.

Pas një raundi të parë pa shumë ritëm dhe emocione, ku Martirosyan u duk se ishte përgatitur mirë,  Golovkin u shfaq prepotent duke mbyllur në të dytin llogaritë. Një e djathtë e fortë e çorienton rivalin, që nuk arrin të reagojë dhe pas disa goditjeve radhazi të kazakut përfundon në tapet, duke mos u ngritur më edhe pse gjyqtari numëron deri në 10. Për Martirosyan kjo është humbja e katërt në karrierë (ka edhe 36 fitore e 1 barazim).

Golovkin, me këtë sukses mbron titujt kampion në WBA, WBC dhe IBF.

Në Londër, në sfidën e peshave të rënda mes dy ish-kampionëve të botës, Tony Bellew fitoi ndaj David Haye me “ko” teknik, kur kronometri tregonte 2 minuta e 14 sekonda në ruandin e pestë, duke i treguar njëkohësisht rivalit të tij rrugën për t’u tërhequr nga boksi. Para se arbitri ta ndalte ndeshjen, Bellew, 35-vjeçar, e kishte hedhur 3 herë në tokë 37-vjeçarin, që në 2009-ën mbante brezin e WBA. Për Haye kjo ishte disfata e 4-ët në 32 ndeshje, për Bellew është fitorja e 39-të  në 33 duele të zhvilluara. “Tony ishte më i mirë,” – pranoi Haye pas ndeshjes. Vështirë se do ta gjejë sërish përballë në ring.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency