Boks

Golovkin mposht me pikë Derevyanchenkon, kampion bote për peshat e mesme

Gennady Golovkin ringjitet në çatinë e botës për peshat e mesme në boks në IBF. Boksieri kazak mposhti me pikë me vendim unanim të jurisë në tempullin e boksit, Madison Square Garden, ukrainasin Sergiy Derevyanchenko (114-113 pikët e Frank Lombardi, 115-112 të Eric Marlinski dhe Kevin Morgan).

Derevyanchenko i shemb në tapet që në raundin e parë pas një të djathte të fortë të Golovkin. Mirëpo ukrainasi jo vetëm që arriti në ngrihej, por arriti të rezistonte pavarërisht plagës mbi syrin e majtë, e shkaktuar nga një përplasjeje e pavullnetshme kokë më kokë.

Beteja zgjati deri në raundin e fundit, me Derevyanchenko që tregoi se ishte ngjitur në ring për të hedhur poshtë parashikimet. Verdikti i gjyqtarëve kurorëzoi Golovkinin, që në moshë 37-vjeçare konfirmohet në majën e boksit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency