Angli

“Gomar”, Messi ofendon rëndë legjendën e Liverpool. Carragher e kishte kritikuar argjentinasin

Jamie Carragher ka treguar së fundmi një episod interesant, por të shëmtuar për të duke qenë se ka marrë një ofendim nga vetë Lionel Messi në profilin e tij në Instagram. Ish-futbollisti i Liverpool shprehet se e ka kritikuar argjentinasin për kalimin e tij te PSG duke shprehur bindjen se “pleshti” nuk do të shkëlqente në Francë.

Mirëpo, të gjitha këto fjalë i kanë lënë shije të hidhur Messit, i cili i ka shkruar në Instagram Carragher duke e ofenduar me fjalën “gomar”.

“Mora një mesazh në Instagram dhe pashë që ishte vetë Lionel Messi. Unë nuk mund të tregoj të gjithë mesazhet që shkëmbeva me Messin, por ai më quajti një “gomar”, u shpreh Carragher, i cili ka pasur rezerva për argjentinasin në këtë sezon ndërsa nuk ka qenë aspak dakord edhe me faktin që ai triumfoi për herë të shtatë në Topin e Artë.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

Ligue 1 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1PSG
37
25
8
4
85
36
+49
83
2Monaco
37
20
8
9
63
38
+25
68
3Olympique Marseille
37
20
8
9
59
38
+21
68
4Rennes
37
20
5
12
80
38
+42
65
5Strasbourg
37
17
12
8
60
39
+21
63
6Nice
37
19
7
11
49
34
+15
63
7Lens
37
17
10
10
60
46
+14
61
8Olympique Lyonnais
37
16
11
10
64
50
+14
58
9Nantes
37
15
9
13
54
47
+7
54
10Lille
37
14
12
11
46
46
0
54
11Brest
37
13
9
15
47
53
-6
48
12Reims
37
11
13
13
41
41
0
46
13Montpellier
37
12
7
18
49
59
-10
43
14Angers SCO
37
9
11
17
42
55
-13
38
15Troyes
37
9
10
18
36
52
-16
37
16Clermont
37
9
9
19
37
67
-30
36
17Lorient
37
8
11
18
34
62
-28
35
18Metz
37
6
13
18
35
64
-29
31
19Saint-Etienne
37
7
10
20
41
76
-35
31
20Bordeaux
37
5
13
19
48
89
-41
28


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency