Ligue 1

Gonzalez “thumbon” Neymarin: Duhet të mësosh si ta pranosh humbjen

Mbrojtësi i Marsejës, Alvaro Gonzalez, ka reaguar në rrjetet sociale pasi “ylli” i Paris Saint-Germain, Neymar, e akuzoi sjellje raciste.

“Nuk ka vend për racizëm. Kam një karrierë të pastër dhe me shumë miq e shokë ditë pas dite. Ndonjëherë duhet të mësoni si të humbni dhe ta pranoni në fushë. Tri pikë të pabesueshme sot. Allez l’OM (forca Marsejë), faleminderit familje!” – shkroi Gonzalez në Twitter pas ndeshjes, teksa postoi një fotografi ku shfaqet me shokët e tij ekipit.

Trajneri i Marsejës, Andre Villas-Boas mbrojti mbrojtësin Gonzalez pas ndeshjes, ndërsa kërkoi të kthehej vëmendjen ndaj sjelljes së sulmuesit të PSG, Angel Di Maria (pështyu Gonzalezin).

“Nuk e di. Shpresoj që jo, nuk ka vend për racizëm në futboll. Është gabim serioz nëse ka ndodhur, por unë nuk mendoj kështu. Para kësaj, ne kishim një situatë me një pështymë të Di Marias. Këto janë gjëra që duhen shmangur në botën e futbollit.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency