Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Gordon te Newcastle, mbyllet marrëveshja me Evertonin

Newcatle ka mbyllur marrëveshjen me Evertonin për blerjen e lojtarit të lindur në vitin 2001, Anthony Gordon. Mbi 50 milionë euro u ka kushtuar 21-vjeçari “Magpies”, që tashmë kanë mbyllur një nga transferimet më të shtrenjta të merkatos së dimrit.

Gordon në orët në vazhdim do t’u nënshtrohet testeve mjekësore e më pas do të prezantohet në klubin e ri.

Për të zhbllokuar negociatat, u desh një çek mbi 50 milionë euro, krahas vullnetit të fortë të lojtarit, i cili nuk kishte marrë pjesë në seancat e fundit stërvitore pikërisht për të përshpejtuar negociatat.

Gordon largohet nga Evertoni pasi seleksionoi 78 paraqitje zyrtare, 7 gola dhe 8 asistime me këtë klub.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...