Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Gosens nuk ofron garanci, Interi gati të rrëmbejë objektivin e Juves

Tjetër derbi në merkato mes Interit dhe Juventusit. Pasi bardhezinjtë rrëmbyen mbrojtësin brazilian Gleison Bremer, drejtuesit zikaltër janë vënë në lëvizje për një objektiv të vjetër të torinezëve.

Bëhet fjalë për 29-vjeçarin serb Filip Kostiç, i cili luan me Eintrachtin e Frankfurtit dhe bën shumë mirë si mbrojtësin e majtë, ashtu edhe sulmuesin e majtë, ndaj në kampin zikaltër janë të bindur që mund të zëvendësojë denjësisht kroatin Perisiç.

Fakti që Gosens nuk po jep garanci, ka bërë që zikaltrit të vihen në lëvizje për Kostiç, i cili ka edhe një vit kontratë me Eintrachtin dhe gjermanët synojnë të arkëtojnë 15 milionë euro nga kartoni i tij.

Marotta e Ausilio janë gati ta sjellin në Milano, megjithatë vendimi final i takon Simone Inzaghit, që duhet të zgjedhë nëse ka më të nevojshëm një mbrojtës qendre, apo një anësor si Kostiç, që bëri një sezon si protagonist me Eintrachtin, duke fituar edhe Europa Leaguen.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...