Eredivisie

Gotze riniset nga kampionati holandez, nënshkruan me PSV-në

Fantazisti 28-vjeçar gjerman Mario Gotze ka vendosur të vijojë karrierën e tij në kampionatin holandez, pasi ka nënshkruar mbrëmjen e djeshme për dy sezone me skuadrën e PSV Eindhoven.

Futbollisti ishte i lirë, pasi i kishte përfunduar kontrata me Borussian e Dortmundit dhe pasi priti deri në ditën e fundit të merkatos, vendosi t’u bashkohet holandezëve, ku edhe u prezantua zyrtarisht mbrëmjen e djeshme.

I rritur te të rinjtë e Borussias së Dortmundit, Mario Gotze debutoi me verdhezinjtë në 2009-ën dhe qëndroi në “Signal Iduna Park” deri në 2013-ën, për t’u transferuar më pas te Bayern Mynih ku qëndroi për 3 sezone.

Kulmi i karrierës së fantazistit ishte verën e 2014-ës, kur shënoi golin e finales së Kupës së Botës përballë Argjentinës dhe i dha Gjermanisë trofeun, por më pas karriera e tij mori tatëpjetën në mënyrë të çuditshme dhe në verën e 2016-ës u rikthye sërish te Borussia e Dortmundit.

Edhe këtë herë qëndroi për 4 sezone me fanellën e verdhezinjve, por pa arritur të shndërrohet në titullar dhe drejtuesit e Dortmundit nuk ia rinovuan kontratën. Tani Gotze do të provojë të ringrihet nga një kampionat që shquhet për lojë të hapur e sulmuese, pa shumë llogari taktike.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency