Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Grabitësit i hynë në banesë, përvojë e hidhur për sulmuesin e Napolit

Përvojë e hidhur për Khvicha Kvaratskhelia, futbollist i Napolit. 21-vjeçarit i kanë hyrë në banesë, në Cuma, pranë Napolit, duke vjedhur një makinë Mini Countryman. Vetë futbollisti, në momentin kur ndodhi ngjarje, ishte në banesë, por nuk kuptoi asgjë nga ajo që po ndodhte. Fatmirësisht, përveç dëmit material, nuk ka pasur pasoja të tjera.

Talenti gjeorgjian, siç raporton sot “Corriere dello Sport”, e ka denoncuar ngjarjen në komisariatin e Pozzuolit. Sot, sulmuesi e ka vijuar rregullisht stërvitjen me pjesën tjetër të skuadrës.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...